Alhasi görcsök a terhesség alatt
Szinte nincs is olyan terhes, aki terhessége alatt (persze a szülés kivételével) ne érzett volna ilyen-olyan görcsöt. Megjelenik ez menstruációs fájdalom, derékfájás, alhasi feszülés formájában is.
Kisterhességben 16-18. hétig a méh hirtelen növekedése, a környező szervek, a petefészkek, a bél, a húgyhólyag, a kismedence falának történő nyomódása illetve a méhfüggesztő szalagok nyúlása okozza legtöbbször. Ugyanilyen panaszt okozhat még korábbi műtétek, például császármetszés, vakbélműtét és egyéb hasi műtétek utáni hegek feszülése. Mindezek nem járnak komoly komplikációval, általában Magneb6 (maximum dózisa 3x2 tabletta) szedésére enyhülnek. Ha viszont a görcsök fokozódnak, esetleg friss piros vérzéssel is járnak, mindig fel kell keresni az orvost kontroll céljából.
Nagyobb terhességnél a 18. hét után már sokan érzik a magzatmozgásokat, ezért amikor a magzat a méh falát ingerli, reflexes méhösszehúzódást lehet észlelni, ami szintén nem kóros, általában rövid ideig tart, és csak a méh kisebb, mondjuk tenyérnyi területén jelentkeznek.
Körülbelül a 35-36. héttől már jelentkezhetnek, rendszeres, néhány másodpercig tartó, a teljes méhizomzatot érintő összehúzódások, melyeket jósló fájásnak nevezünk. Itt jegyezném meg, hogy fájásnak nevezünk minden összehúzódást, függetlenül attól, hogy az fájt-e.
A fenti csoportokba nem illő, egész méhizomzatot érintő, esetleg vérzéssel járó, vagy túl korán induló fájást kórosnak tartunk. Ilyen esetekben érdemes pihenéssel, magnéziummal próbálkozni. Kisterheseknél 3x2 MagneB, nagyobb terhességekben 3-4x 250mg Magnesium pezsgőtabletta javasolt. Ha ez nem segít, érdemes mielőbb orvoshoz fordulni.
A klasszikus görcsoldóktól (pl. NoSpa) óva inteném a nagyterheseket, mert az a méhszájat is ellazítja és kinyithatja!
Rendszeres, fokozódó görcsök esetén tehát mielőbb keressük fel a kezelőorvost!
Bejelentkezés:
+36 1 456 78 99