Női panaszok
Amellett, hogy minden nőnél legalább évente rendszeres nőgyógyászati vizsgálat javasolt, szinte bárkinél előfordulhatnak olyan tünetek vagy kérdések, amelyek miatt érdemes orvoshoz fordulni.
Sok enyhe lefolyású betegség gyógyítható egyszerű praktikákkal vagy természetes gyógymóddal, de ez sajnos nem minden panaszra igaz.
A leggyakoribb nőgyógyászati betegségekről szeretnénk itt néhány szót szólni, hogy a tünetekről felismerhessék saját problémájukat és annak megoldását.
Milyen módszer lenne számomra a legalkalmasabb? Milyen új lehetőségek vannak? Melyek a fogamzásgátlás mellékhatásai? Tovább »
A megnövekedett mennyiségű hüvelyváladék, a viszketés, a kellemetlen szag mögött komoly betegségek állhatnak. Nem szabad a fenti panaszokat elbagatellizálni, mert ha késlekedik a hatékony kezelés, akkor komplikációk léphetnek fel. Mikor kell orvoshoz fordulni? Tovább »
Nem szabad szégyellni a szeméremtest látható, tapintható elváltozásait a nőgyógyász előtt! Sokszor könnyen kezelhető eltérésekre utalnak, miért halogatnánk hát a gyógyítást? Tovább »
Semmilyen panaszom nincsen, mitől lehet méhszájsebem? Hogyan lehet kezelni? Tovább »
Ha nem lett jó a cytológiai eredmény, az nem jelent feltétlenül rosszat. Mikor jelent rákot? Biztosan operálni kell? Tovább »
Folyamatosan azt érzi, hogy pisilnie kell? Szúr? Csíp? A húgyúti és a nőgyógyászati panaszok legtöbbször összefüggésben vannak. Mi lehet a panaszok oka? Tovább »
Az egészséges élet fontos része a szexualitás, amely, ha nem működik megfelelően, az kihathat a hétköznapokra is. A fájdalmas együttlét mögött számos ok rejtőzhet, melyek nagy része a nőgyógyász által kezelhető. Nekem miért kellemetlen a szex? Tovább »
Vannak, akiknek újonnan jelentkezik a hasfájás. Vannak, akik csak menstruációkor görcsölnek, és vannak, akik régóta érzik, hogy valami nincs rendben odabent. Milyen oka lehet a panaszoknak?
Sokszor nem is gondolnak rá, de a terhesség első jele lehet az alhasi feszülés, görcs, a puffadás. Ha Ön nem 100%-osan védekezik és a vérzése is rendszertelen, ki kell zárni a terhességet. Lehetek terhes? Tovább »
Ha hőemelkedéssel, lázzal járó alhasi érzékenység vagy fájdalom alakul ki, az nem lehet normális jelenség. A kezeletlen hüvelygyulladás is kismedencei gyulladáshoz vezet, amelyet minden esetben kezelni kell. Milyen kezelés javasolt? Tovább »
A petefészekben folyadéktartalmú hólyagokat látnak az ultrahangon. Egyáltalán mit jelent a ciszta? Miért hívják cisztának? Milyen komplikációkra számíthatok? Tovább »
Mivel a hüvely gyulladásos folyamatai a nyitott méhszájon át a méh ürege felé terjedhetnek, ezt panaszok esetén ki kell vizsgálni. Milyen következményei lehetnek a méhgyulladásnak? Tovább »
A húgyúti szervek közelsége miatt számos alkalommal igazolunk a hasfájás mögött hólyaggyulladást. Mikor kell erre gondolni? Hogyan előzhető meg? Tovább »
A méh jóindulatú, de komoly panaszokat és komplikációkat okozó elváltozása igen gyakori. Milyen esetekben kell kezelni, esetleg operálni? Milyen szövődményei lehetnek? Tovább »
A fájdalmas görcsökkel járó menstruáció normális jelenség? Mi lehet a szex közben érzett kellemetlenség oka? Nehezen esek teherbe? Miért? Tovább »
Orvostól orvosig járok és senki nem tudja, hogy miért fáj a hasam! Ez örökre így marad? Honnan kaptam el? Tovább »
A családban előfordult nőgyógyászati rák. Én szeretném elkerülni! Milyen vizsgálatok indokoltak? Tovább »
Milyen egyéb vizsgálatok lehetnek javasoltak? Miért kellene nekem sebész? Milyen orvosokat érdemes még felkeresnem? Tovább »
Eddig nem volt szabálytalan a vérzésem, most mi történhetett? Mikor kell izgulni emiatt?
Vérzéskimaradás esetén minden nőnél érdemes kizárni a terhességet. Még akár 40 felett is teherbe eshetnek a nők. Lehet, hogy terhes vagyok? Tovább »
Egyes nők össze-vissza véreznek, nincsen benne semmi szabályos. Másoknak hosszabb időre is kimarad a menstruációja. Lehet, hogy hormonzavar van a háttérben? Tovább »
Nagyobb a méhem az átlagosnál és visszatérő vérzészavart okoz. Milyen megoldás javasolt? Tovább »
Az ultrahangon vastag méhnyálkahártyát (endometrium) láttak. Ez okozhatja a vérzést?
Tovább »
Szex után többször pecsételő, barnás vérzésem van. Ez olyan kellemetlen! Mit tegyek? Tovább »
Csak egy kis vérzésem van, semmi más. Biztos, hogy nincsen semmi más bajom? Tovább »
A párommal családot szeretnénk, de több, mint fél éve nem esek teherbe. Csak pechem van ,vagy már kezdek kiöregedni?
Milyen panaszok esetén érdemes orvoshoz fordulni?
Épp csak elmúlt 45 éves, és máris itt a klimax! Milyen tünetekből lehet felismerni? Meddig fog ez tartani? Hogyan lehet kibírni?
Ha valaki több, mint fél év szünet után megint elkezd menstruálni, az nem szokványos. Milyen betegség lehet a háttérben? Tovább »
A női nemi szervek felépítése igen bonyolult, fejlődésük során könnyen fordulhat elő szabálytalanság. A rendellenességek többsége nem jár külsőleg észrevehető alaki eltéréssel, azonban működési zavar adhatja ennek első jelét. Mely eltérések gyakoriak? Melyek okoznak tüneteket és melyek zavarhatják meg a terhességet? Tovább »
Az egészséges élet része a szexualitás, amely örömöt kell, hogy okozzon. Az ezzel összefüggő problémák a hétköznapokat is tönkre tudják tenni, ezért nem érdemes sokat várni a segítségkéréssel. A panaszok egy része nőgyógyászati eredetű és könnyedén gyógyítható, ezért időben kell szakemberhez fordulni! Tovább »
A mai felvilágosult emberrel nemcsak történnek az események, hanem joggal részeseivé akarnak válni az életbevágó döntéseknek. Ahhoz, hogy valaki jól tudjon dönteni, tisztában kell lennie a betegséggel és a lehetséges kezelésekkel. Különösen igaz ez a műtétekre. Mit jelent a küret? Mi a laparoszkópia lényege? Hogyan történik a méh eltávolítása? Tovább »
Bejelentkezés:
+36 1 456 78 99