Nőgyógyászati műtétek
A nőgyógyászati kórképek többsége gyógyszeresen kezelhető, azonban műtét nélkül sok esetben nem várható gyógyulás. Mindig mérlegelni kell a betegség és a műtéti kezelés kockázatait és így lehet a megalapozott döntést meghozni.
A laikusnak segítség nélkül nehéz megérteni, az operációk lényegét, de én fontosnak tartom, hogy pácienseim tisztában legyenek betegségükkel és a műtéti megoldás lehetőségeivel. A közös megbeszélések segítenek, hogy a beteg számára legkedvezőbb beavatkozást tudjam elvégezni.
A hüvelyi műtétek előnye, hogy nem járnak a has megnyitásával, a seb gyorsan és nyom nélkül gyógyul, hátránya, hogy a lábadozási szakban átmenetileg kellemetlenségekkel járnak.
Lényege a hüvelyen és a méhszájon keresztül a méh üregének kiürítése, a méhnyálkahártya rétegből történő szövettani mintavétel céljából. Vérzészavarok, ultrahang során felismert vastag, burjánzó méhnyálkahártya, illetve félig lezajlott vetélések esetén gyakorta alkalmazott rutinszerű eljárás. Hogyan zajlik a műtét? Milyen kockázatai lehetnek a küretnek?
Kóros citológiai lelet miatt végzett műtét, melynek lényege, hogy a méhnyakról eltávolított részben szövettani vizsgálattal lehet az elváltozásokat kizárni illetve megerősíteni. Bővebben a konizációról »
Főként a már többször szült nőknél kialakult sérült méhnyak műtétei helyreállítását értük ez alatt, amely csak negatív citológiai lelet esetén végezhető. Mikor javasolt a méhszájplasztika?
Ahogyan a vizelettartási panaszok okai is sokfélék, ugyanúgy a megoldáshoz vezető út is többféle műtéttel lehetséges. Kinek milyen beavatkozás javasolt?
Amíg a küret során gyakorlatilag "vakon" csak a tapintásunkra hagyatkozunk, a méhtükrözés során látjuk is a panaszt okozó elváltozásokat, így azok kezelése célzott. Bővebben a méhtükrözésről »
Amíg régen a nők hasát a legtöbb nőgyógyászati műtét esetén felvágták, ma már lehetőség van ugyanezt 3-4 apró lyukon át, úgynevezett "kulcslyuk-sebészeti" műtéttel elvégezni. Kisebb megterhelés a női szervezetnek, illetve szebb a kozmetikai eredmény. Bővebben a laparoszkópiáról »
Azokban az esetekben, amikor a meddőség petevezeték eredetű lehet vagy ha a HSG vizsgálat eredménye bizonytalan, indokolt a diagnosztikus célú laparoszkópia. Hogyan zajlik a laparoszkópos kromopertubáció?
A gyanús petefészek cisztákat indokolt esetben meg kell operálni. Milyen módjai vannak a ciszta eltávolításának? Milyen következményei lehetnek ennek? Bővebben a petefészek ciszta eltávolításról
Mivel az endometriózis csak műtét során vett szövettani mintával igazolható, illetve az endometriózis által okozott panaszok így egyúttal gyógyíthatók, indokolt esetben laparoszkópiát szoktunk végezni. Milyen beavatkozásokra kerülhet sor műtét során igazolt endometriózis esetén?
Egyes bonyolult esetekben nem lehet elkerülni a nyitott hasi műtétet és csak így válik mód a teljes gyógyulásra. Mit kell tudni a nyitott hasi műtétről?
Hogyan zajlik a császármetszés? Milyen sebre lehet számítani utána? Erről bővebben »
Érdemes tudni, hogy ha sor kerül a petefészkek eltávolítására, az milyen hosszútávú következményekkel járhat. Bővebben a petefész(k)ek eltávolításáról »
Ha a méh további megtartása káros a női szervezetre vagy annak eltávolítása feltétlenül szükséges, számos mód van az operáció kivitelezésére. Milyen lehetőségeink vannak? Erről bővebben
A legtöbb nőgyógyászati daganat onkológiai kezelése műtéttel a legsikeresebb, ezt lehet kiegészíteni bizonyos esetekben kemotherápiával, illetve sugárkezeléssel. Milyen műtéti segítség létezik a daganatos betegek számára? Erről bővebben »
Bejelentkezés:
+36 1 456 78 99