Mikor eshetek teherbe?
Egyrészt nagyon könnyű teherbe esni, másrészt sokszor hosszú idő is eltelik a teherbeesésig. A menstruációs ciklus jellemzői alapján egész pontosan meghatározhatóak a termékeny napok.
A szabályos női nemi ciklus körülbelül 28 nap hosszú, amelyből az első 3-5 nap a menstruációval telik. A peteérés általában a ciklus 14. napja körül van és a petesejt akár még két napig is féletképesek. A spermiumok szintén életben maradhatnak az együttlét után akár néhány napon át.
Tehát a peteérés előtt néhány nappal történt együttlétből, illetve a peteérés után néhány nappal történt peteérésből és a kettő közötti időpontban zajlott aktusból egyaránt létrejöhet terhesség!
Pontos számítást az utolsó három menstruáció első napjának dátumai és az átlagos ciklushossz alapján lehet végezni.
Tehát aki nem szeretne terhességet védekezzen fokozott óvatossággal ezeken a napokon, aki pedig családot tervez, az bátran próbálkozzon! Bővebben a fogamzásgátlásról
Lány vagy fiú?
Egy tudományosan nem alátámasztott elmélet szerint a kívánt gyermek nemét befolyásolni lehet. Ismert, hogy a lányoknak két X kromoszómájuk, a fiúknak egy X és egy Y kromoszómájuk van. A születendő gyermek az egyik kromoszómát az anyától, másikat az apától kapja.
A teória szerint mivel az Y kromoszóma kisebb, azok a spermiumok, melyek ezt tartalmazzák, gyorsabban mozognak, mint az X kromoszómát tartalmazók.
Tehát ez alapján, ha a peteérés hamarabb történik, mint az aktus - tehát a petesejt várja a spermát- nagyobb valószínűséggel ér oda egy Y kromoszómát tartalmazó sperma, tehát az ebből fogant gyermek nagyobb valószínűséggel lesz fiú...
Ha azonban az aktus a peteérés előtt történik, akkor a spermák (mind az X, mind az Y kromoszómát tartalmazók) "várják" a petesejtet, tehát egy hosszabb túlélést mutató X kromoszómát tartalmazó sperma termékenyíthet meg a petesejtet, tehát a születendő gyermek neme nagyobb valószínűséggel lesz női...
Bejelentkezés:
+36 1 456 78 99