Változókor / Menopauza
A várható élettartam növekedésével a nők csaknem életük egyharmadát a menopauza után élik le. A születéskor meglévő petesejtek kb. az 50. életév körül elfogynak, ezzel egy időben a petefészek hormontermelése fokozatosan lecsökken. A hormonszintek változásával az egész szervezetet érintő tünetek alakulnak ki. A panaszok egy része átmeneti, másik része hosszabb távra szól. A lényeg, hogy a menopauza tüneteinek nagy része csökkenthető, tehát:
a változókor változtatható!
A menstruáció elmaradása sokszor nem megy zökkenőmentesen, mert az átmeneti hormonszint ingadozással a vérzés is vissza-visszatérhet, szintén jellegzetes, hogy ilyenkor a vérzés a szokásosnál erősebb, darabos, görcsös is lehet. Tovább »
Szintén gyakori tünet, hogy a ciklus kimaradásával hőhullámok indulnak, amelyek erőssége az enyhétől a hétköznapokat is lehetetlenné tevőig is terjedhet. Az átmeneti hőhullámok jól kezelhetők természetes készítményekkel, de az évekig elhúzódó, kifejezetten erős hőhullámok miatt akár hormonkezelés is indokolt lehet. Tovább »
50 éves korra sok nőnél vizelet elcsepegés észlelhető. Hogyan lehet ezt megelőzni? Milyen késői megoldások vannak? Tovább »
A női nemi hormonok a változókor beköszönte előtt védik a csontállományt a leépüléstől. A hormonhiányos állapotban a csontok meggyengülnek, a csonttömeg fokozatosan csökken. A csontritkulás kezelésénél sokkal nagyobb súlyt fektetünk a megelőzésre, mielőtt a combnyak vagy csukló törése kialakul. Tovább »
A női nemi szervek mindegyike hormonérzékeny, így a menopauza a hüvelyre is hatással van. A hüvely könnyebben kiszárad, síkossága csökken és emellett esendőbbé válik a fertőzésekkel szemben. Tovább »
Bejelentkezés:
+36 1 456 78 99